YurtSeverBirLik
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GÖNÜLDEN GELEN DİZELER---KAVRUK SEVDALAR

3 posters

GÖNÜLDEN GELEN DİZELER---KAVRUK SEVDALAR Empty GÖNÜLDEN GELEN DİZELER---KAVRUK SEVDALAR

Mesaj  'CrAzY@RoSe' Cuma Ekim 05, 2007 7:00 am

"GÖNÜLDEN GELEN DİZELER ETKİNLİĞİ ( 6)

YOKLUGUN İÇİMDE BİR YILAN

Gecenin en uç saatinde yoklugun bana agır geliyor.Beynimde binlerce düşünce ordusu,hangisiyle savaşacagımı şaşırıyorum.Şimsi ise zamanın bilinmez bir noktasındayım ve dogacak günü yakalamak için ugraşıyorum.Seni düşünüyorum,imkansızlıgını ulaşılamaz hallerini…Yakalamaya çalıştıkca seni birden ertesi sabahı yakaladıgımı avuçlarımın boşlugunu hissediyorum…Kimseler tanımıyor anlamıyor beni sanki.Halimi soran olmuyor,gözlerimde ateşi,düşlerini gören olmuyor..Bulutlara karışıyor yanlızlıgım,yıldızların sessizliği ise ürkütüyor beni.Yagmurun türküsünü dinliyorum sabah ezanlarında.Garip bir sessizlik hüzün var bedenimde.tüm zamanı seni düşünerek gecirmek beni öldürüyor..öldürüyor dediğimi bakma sevdicegim yoklugun öldürüyor beni hasretin vuslatın …

Yagmurla yarış ediyor sanki gözyaşlarımla.durduramıyorum.Gecenin sessizliği dinlerken yanlızlıgımı, sana olan sevdamı ben ise bir türkü dinliyorum senin hayalinde..Bir ucundan giriyorum gecelerime yine seni bulamıyorum.Bir uzak maceraya dalıyor gözlerim.Üzerime yüreğimden bir parça daha almadan sana geliyorum..yoklugunun yollarına vuruyorum kendimi…geliyorum sana ayaklarımın yere basmadan bir melek gibi uçarcasına,içimde çoşku kahkahalarıyla.. mavilikleri delerek gecerek geliyorum sana.Boynunum damarı bükük be sevgilim..seni bulamayacagımı bile bile çıkıyorum yola..elimde martılara niyet aldıgım simitleri ısırıyorum,kursagımda tıkanıyor kalıyor sensiz ,o bildigin bank varya orda oturuyorum ellerim şakagımda .Seni bekliyorum yalnız ve ıssız bu İstanbul..Gelemeyecegını bile bile burnumun direği sızlayarak seni bekliyorum her saniye içim çekiliyor.O hiç bilmediğim kokunu alıyor burnum nar çicegi kokusu alıyorum, birden oturdugum yerde arkama dönüyorum ve “merhaba “ diyorum..://

Dün gece hiç tanımadığım bir erkeğe

Sırf sana benziyor diye usulca sokulup merhaba dedim,

Tanıdık bir huzur aradım şaşlın bakışlarında dün

Bildik bir söz bekledim eskiden kalm öylesine

Konuştu bir şeyler söyledi, beklediğim sözler bunlar değil..

Yüzüme baktı gözlerime ama senin gibi değil.

Anladımki hiç kimse hiç kimse sen değil,

Hiç kimse senin kadar fikrime huzur değil..://

Ve……

şimdi dilimde bu şarkı var .Yumrugum çözülmeden gecenin karşısında direnmeye çalışıyorum .Kulaklarım hasret sesine ..arayamıyorum….ellerim ulaşamaz ellerine …çok yakınındayım..ya gözlerim ne zaman kavuşurya gözlerine,teninin sıcaklıgı yok yanımda,üşüyorum bu gece yoklugunun karşısında.

Bir gemi geçiyor her gun buralardan sana dogru gelen bir gemi..biletim elimde bekliyorum sıramı,bir gün bende bineceğim o uzun direkli gemiye ,arkama bakmadan geleceğim sana yine denızleri asarak denizleri yararak geleceğim sana.

Elbet bir gün buluşacagız

İkimizinde saçları ak,öyle durup bakışacagız bebegim

Şimdi ise yine gecenin sensiz ve soguk karanlıgına dalıyorum..Leylanın Mecnuna aşkı,Keremin Aslıya ,Emrahın Selmaya aşkı gibi diyar diyar duyuruyorum sevdamı.

Peki ya şimdi ya sen..nereleresin bilinmezim,kimbilir ne yapıyorsun, dogacak yarınlara ümitle bakıyormusun benim gibi..Kaldırımlara her bir adımda isyanını haykırıyormusun?Benim yaptığımı sende yapıyormusun?

Ağlıyormusun????

Bir gecenin daha çıkmazındayım şimdi,sabahlara ulaşıyor yanlızlıgım ,beynimde sana dogru gelen bir yol,uzun upuzun bir yol buluyorum ve içimde çogalan umutlarım.Kaçıncı gecedir bu…ışıklarla oynuyor lambaları kırıyorlar …ıssızlıgı cagırıyorlar çöpçüler.

Ve ben şimdi nereye gideceğimi bilemiyorum,karanlık dolu odalar istemiyorum,ses istiyorum kulaklarımda aşk nagmeleri fısıldayan ses.Davullar çalsın şenlik kopsun istiyorum yanlızlıgıma.Sesim dipsiz kuyularda kanıyor,sesimi duyuramıyorum,çıglık atıyorum duyanım olmuyor.Alev alev bir şömine yanıyor yüreğimde,senin hasretinle şiirlerim çogalıyor.

Yoklugun içime zehrini akıtan bir yılan.. sevgilim

Kavruk sevdalar salma beni,ince sızılarla kanamasın yüreğim daha fazla…

ÇARESİZİM BEBEĞİM….://

SELMA KARAGÖZ SEZER
'CrAzY@RoSe'
'CrAzY@RoSe'
Süper Modaratör
Süper Modaratör

http://www.tukenmeyenkalem.blogcu.com

GÖNÜLDEN GELEN DİZELER---KAVRUK SEVDALAR Empty Geri: GÖNÜLDEN GELEN DİZELER---KAVRUK SEVDALAR

Mesaj  YURTSEVER Cuma Ekim 05, 2007 11:42 am

YÜREĞİNE SAĞLIK HARİKA Crying or Very sad
YURTSEVER
YURTSEVER
Admin
Admin

http://yurtseverbirlik.blogspot.com

GÖNÜLDEN GELEN DİZELER---KAVRUK SEVDALAR Empty Geri: GÖNÜLDEN GELEN DİZELER---KAVRUK SEVDALAR

Mesaj  hüzündenizi Cuma Ekim 05, 2007 9:59 pm

YÜREGİNE SAGLIK CANIM
hüzündenizi
hüzündenizi
Yeni Üye
Yeni Üye

- Similar topics